Ana Sayfa
Hakkımızda
Hologram Nedir?
Hologramın Tarihi
Hologram Üretimi
Hologram Çeşitleri
Neden Hologram
Kullanım Alanları
Ürünlerimiz
Sıkça Sorulan Sorular
İletişim

 

 

Sıkça Sorulan Sorular?
Hologramlar, Kaçakçılığa ve Sahteciliğe Karşı Neden Bu Kadar Etkilidir?
Hologramlar, günümüzde kaçakçılık ve sahteciliğe karşı en etkili ve en ucuz silahtır. Diğer basım teknolojilerine göre çok daha fazla etkindir. Tarayıcılar, fotokopi, ve grafik programları yoluyla; diğer kaçakçılık önlemleri gibi taklitedilemez, bu teknolojilerin hiçbiri hologramın üç boyutlu, hareketligörüntülerini, gökkuşağımsı renklerini ve parlaklığını elde edemez.

Bazı  Ürünlerinde Sık Rastlanan Taklit Problemine Rağmen Üreticileri Hologram Kullanmak İçin Neden Herhangi Bir İlgi Göstermiyor?

Bu, karmaşık bir konudur. Hologram kullanan şirketlerin daha yüksek  kar elde ettikleri birçok pazar araştırmasında yer almaktadır. Hologramın avantajından yararlanabilmek için, düşünce  yapısını maliyet analizinden kar analizine çevirmek gerekir. ABD dünyanın en büyük hologram kullanıcısıdır. Dünya üretiminin %60’ı bu ülkede kullanılır. Hologramları; mükemmel ve hızlı bir yasal sistemleri, etkin polis gücü, vb. olduğu halde kullanmaktadırlar. Amerikalılar hologram kullanıyorlar, çünkü hologram daha fazla para kazanmalarına yardım ediyor. Taklit ve korsanı önlemeyi kusursuz hale getirmek istiyorlar. Hemen hemen bütün ünlü Amerikan markalarının ürünlerini korumak için hologram kullanmalarının sebebi budur.
Hologramlar Pahalı Mıdır?
Hemen ilk akla gelen teknolojik bir ürünün mutlaka pahalı olacağı inancıdır. Hologramın aynı zamanda iyi bir markalama aracı olduğu bilinmelidir. Hologram, kendi parasını kendisi öder; Kaybolan pazar payınızı geri alabilir ve dolayısıyla daha yüksek kar elde edersiniz. Aynı zamanda müşteri sadakati sağlar. Çünkü ürünlerinizin hologram taşıdığı ve orijinal olduğu bilincine varır. Şirketinizin ya da firmanızın sahteciliği ve kaçakçılığı önlemek yoluyla elde edeceği geliri de düşünürseniz, cevap “hayır” olmalıdır. Hologramlar, bilinen en ucuz orijinallik simgesi araçlardır.

Size Başlangıç İşlemleri İçin Göndermem Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle firma isminin gerekli yasal yerlere kayıtlı olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ürün isminin taklit olmadığı da tarafımızca araştırılır. Sonrasında  güvenlik danışmanlarımız sizinle konuşarak  ihtiyaçlarınızı tam olarak anladığımıza emin olur. En son olarak  sizden, oluşturmak istediğiniz hologramın ana hatlarını gösteren basit resim çalışmasını isteriz. Herhangi bir resim çalışmanız mevcut değilse, sizin yerinize sözlü anlatımınıza uygun olarak resim çalışmasını da tarafımızca hazırlanır.

 

Hologram Tam Olarak Üretilmeden Önce Görüp Gerekli Düzeltmeleri Yapabilir miyim?
Evet. Hazırlayacağımız hologramın ana hatlarını bize gönderdiktensonra, hazırlayacağımız resimçalışmaları, hologramınözelliklerini yansıtır. Resim çalışmalarını ücretsiz olarak görebilir, üzerinde düzeltme ve eklemeleri gönlünüzce yapabilirsiniz. Resim çalışmalarını yeterli ve isteğinizi karşılayacak nitelikte olduğuna inandığınız zaman, holografik görüntü üretimine başlarız.
Hologram Üretildikten Sonra Ürünüm Üzerine Nasıl Uygulayabilirim?

Hologramı hangi malzeme üzerine uygulamak istediğinize bağlıdır. Bir ürün paketini güvence altına almak istiyorsanız, hologram örneğin çıkartıldığı zaman tahrip olan etiket şeklinde olabilir ve elle ya da otomatik etiket uygulama makinesiyle uygulanabilir. Eğer bir belgenin güvenliğini sağlamak isterseniz, yukarıdaki seçenek değerlendirilebileceği gibi hologram, “sıcak damgalama folyosu” adı verilen bir transfer bandı üzerine de işlenebilir. Hologram, banttan belgeye özel bir dönüştürme presiyle tatbik edilir. Fakat, genel olarak, korumak istediğiniz yüzey ya da ürün her ne olursa olsun, uygun bir malzeme ve transfer işlemi mevcuttur.
İşlemler Ne Kadar Zaman Alır?

Verdiğiniz bilgilerden sonra, resim çalışmalarımızı görebilmeniz yaklaşık  7 iş günü sürer. Üretim için vereceğiniz onaydan sonra, gerçek hologramın numunesini görmeniz, işin karmaşıklığına göre 20 ila 25 iş günü sürer. Onayınızdan sonra ürünlerinizi 30 iş günü sonra alabilirsiniz. Bu zaman periyotları ortalamadır ve zaman çerçeveleriniz içerisinde mümkün olduğunca esnek davranılmaya çalışılır.

   

 

mthologram@mthologram.com